Ve čtvrtek dne 02.09.2021 jsme zahájili v areálu Moravskoslezského inovačního centra – MSIC další běh Design Sprintu. Design Sprint je 6 denní workshop, kde začínající Start Upy a inovační týmy firem navrhují své podnikatelské strategie, dopracovávají své produkty a testují je u potencionálních zákazníků.

Po celou dobu se jim věnují zkušení průvodci, kteří je provádějí metodikou Design Sprintu a experti dle výběru a potřeb samotných účastníků, kteří jim poskytují cenné zpětné vazby a inspirace. V tomto běhu Design Sprintu máme 5 Start Upů a 1 inovační tým z větší firmy. První den byl hlavně o seznámení, představení svých projektů a přípravě na následujících 5 dnů velice intenzivního workshopu.

Mám velkou radost z témat, které se nám tentokrát sešly. Všechny mají vysoký inovační potenciál. V příštím týdnu se budeme zabývat zajímavou aplikací fotovoltaiky, výrobou zajímavých produktů z léčebného konopí, bleskovou dezinfekcí velkých budov a uzavřených prostor, 3D tiskem z kovu, naplánováním svatby z pohodlí obývacího pokoje a efektivním servisem automatických výrobních linek a strojů. Vidíte, že témata jsou různorodá a čeká nás zajímavá práce. Pro mě je krásné, vidět tolik motivovaných a proaktivních lidí na jednom místě.

Miroslav Marek, CEO StartUp MSK