Pět mladých lidí pod křídly Centra pro podporu podnikání a zaměstnanosti realizuje solidární projekt, který je financovaný z Evropského sboru solidarity. Jeho cílem je vytvořit 2 showroomy – 1 kancelář, 1 pokoj v bytě, a to renovací nábytku, který by jinak skočil na skládce. Tyto show roomy vzniknou v neziskové organizaci Orlová – pobočný spolek Spolku PORTAVITA.

Tyto showroomy, mají za cíl propagovat upcykling a udržitelný bytový design, který využívá odpadního materiálu a přetváří ho na nové designové kousky. Tím chceme upozornit na problematiku současné konzumní společnosti, která neustále produkuje nové a nové zboží, a to staré pak končí na skládkách. V současnosti vnímáme velký problém v nastavení dnešní společnosti, která je vedena především konzumní spotřebou.

Tímto projektem chtějí upozornit na to, že je možné nábytek renovovat a znovu použít, namísto pořizování neustále nového nábytku. Právě kvůli tomu vzniklo i následující video, které vtipným způsobem reaguje na problémy současné doby. 

Video ke shlédnutí 👉 ZDE  👈

Pokud byste zjistili, že chcete obývák stejného charakteru nebo neobvyklou zasedačku, zeptejte se vedoucí projektového týmu, jak na to.


Vedoucí projektového týmu: Olga Martyna Michalska - studiojatta@gmail.com